Hlavní obsah
 

Ruské letouny likvidují další cíle Islámského státu v Sýrii

Ruské letectvo nadále bombarduje pozice Islámského státu v Sýrii. Podle pátečních informací ruského ministerstva obrany bylo v posledních 24 hodinách zlikvidováno celkem osmnáct cílů, včetně velitelského a komunikačního centra islamistů v Aleppu a provincii Hamá, jakožto i výcvikového centra v provincii Idlíb.

 
Ruské letouny likvidují další cíle Islámského státu v Sýrii

Bojové letouny Suchoj-34, Suchoj-24M a Suchoj-25M podnikly celkem osmnáct operačních letů, přičemž při dvanácti z nich letouny útočily na pozice teroristů, doplnilo ruské ministerstvo obrany.

Podle organizace SOHR, která situaci v Sýrii sleduje z londýnského exilu, při náletech ve městě Rakka zemřelo nejméně dvanáct islamistů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Kam směřovaly první ruské údery.

Foto: NYT, ti, Právo

Bombarduje přes padesát letounů

Leteckých úderů na cíle v Sýrii, které ve středu zahájila Moskva, se účastní přes padesát letadel a vrtulníků. S odkazem na ruské ministerstvo obrany to uvedl server RBK.

Mluvčí ministerstva Igor Konašenkov sdělil, že přesun letectva se podařilo uskutečnit v nejkratších možných termínech, neboť na ruské základně v Tartúsu už byl potřebný materiál a munice. „Zbývalo jen přemístit letectvo a přepravit některé vybavení,“ dodal.

Ruský bojový letoun po přistání v Sýrii. Snímek je z 1. října.

Foto: Reuters TV/Pool, Reuters

List Kommersant s odkazem na vojenský zdroj napsal, že Rusko na základně v Latakíji zformovalo plnohodnotnou leteckou smíšenou skupinu s bombardéry Su-24M a Su-34, pak bitevníky Su-25SM a stíhačkami Su-30SM.

Kromě toho jsou tu útočné vrtulníky Mi-24 a Mi-8. Přemisťování letounů do Latakíje podle listu začalo spolu s vojenským cvičením Centr-2015 v polovině září.

Výbuch po ruském náletu v provincii Idlíb

Foto: ČTK/AP

Čím ruské síly útočí v Sýrii
Stroj typ max. rychlost výzbroj
Su-24M bombardér 2317 km/h rakety vzduch-země, vzduch-vzduch, bomby, kanón
Su-34 stíhací bombardér 1900 km/h kanón, 8000 kg raket a bomb
Su-25SM bitevní letoun 950 km/h kanón 30 mm, rakety a pumy až 4400 kg
Su-30SM víceúčelová stíhačka 2430 km/h kanón 30 mm, 8000 kg munice (řízené rakety, bomby)
Mi-24 bitevní vrtulník 335 km/h čtyřhlavňový kulomet, neřízené rakety, pumy
Mi-8 víceúčelový vrtulník 260 km/h až 1500 kg munice
     Zdroj: Kommersant, Wikipedia.org
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků