Hlavní obsah
Ben Gurionovo letiště muže odbavilo, přestože měl v zavazadle pistoli. Foto: Profimedia.cz

Izraelské letiště nechalo odletět pasažéra s pistolí v kufru

Na letišti v Budapešti je od pátku zadržován příslušník izraelského letectva, který přiletěl letadlem z Izraele s pistolí v zavazadle. Jeho konečným cílem byly USA. Informoval o tom v pondělí izraelský list Ha’arec. Izraelské mezinárodní letiště u Tel Avivu, odkud muž cestoval, je považováno z hlediska bezpečnostních opatření za nejpřísnější na světě.

Ben Gurionovo letiště muže odbavilo, přestože měl v zavazadle pistoli. Foto: Profimedia.cz
Izraelské letiště nechalo odletět pasažéra s pistolí v kufru

Muž měl v Maďarsku přesednout do letadla směřujícího do USA. Podle listu incident znepokojil maďarské i americké bezpečnostní složky.

Izraelec, který cestoval s rodinou, měl v zavazadle pistoli se zásobníkem i náboji. Zbraň měla být nalezena už při běžné kontrole na Ben Gurionově letišti. Izraelec v Budapešti nejdřív popíral, že je zbraň jeho, ale později přiznal, že patří jednomu z jeho příbuzných, který ji zřejmě v zavazadle zapomněl.

Izraelské Ben Gurionovo letiště důvod selhání vyšetřuje. Podle deníku by v případě, kdy by se něco podobného stalo v obráceném směru cesty, Izrael přijal přísná opatření proti letecké společnosti i letišti, které by zbraň nezachytilo.

Mluvčí izraelské letecké dopravy řekl, že zbraň byla v kufru, nikoli v příručním zavazadle, takže letadlo ani lidé na palubě nebyli v ohrožení.

Kdyby se na zbraň přišlo až v USA, mělo by to zřejmě pro Izraelce vážné důsledky. Co s ním udělá Maďarsko, zatím není jasné.

Izrael je signatářem mezinárodní dohody, podle níž musí projít všechna zavazadla před naložením do letadel rentgenovou kontrolou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků