Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Khaled Abdullah, Reuters

Dva letecké údery, které podnikly letouny arabské koalice útočící na šíitské rebely, zničily v jemenské provincii Saada malé zdravotnické zařízení provozované mezinárodní humanitární organizací Lékaři bez hranic (MSF). Informovaly o tom světové agentury. Podle šéfa MSF v Jemenu jde o válečný zločin, koalice prý měla k dispozici údaje o poloze nemocnice.

Ilustrační foto Foto: Khaled Abdullah, Reuters
Arabští spojenci vybombardovali nemocnici Lékařů bez hranic

"Budovy jsou kompletně zničené," uvedl šéf jemenské pobočky Lékařů bez hranic Hassan Boucenine. „Mohlo jít o omyl, ale to, že k tomu došlo, je válečný zločin. Není důvod mířit na nemocnici. Poskytli jsme koalici všechny nezbytné informace o poloze zařízení asi před dvěma týdny," dodal.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

První nálet přišel v pondělí ve 23:00 místního času (21:00 SEČ) a zasáhl administrativní část jedné z budov. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl. O deset minut později zasáhl hlavní budovu nemocnice druhý nálet, asi 12 zaměstnanců a pacientů se ale podařilo evakuovat. Jedna ze střel prý zasáhla i tu část budovy, kde se nacházela porodnice.

Dva zaměstnanci utrpěli lehká zranění.

Provincie Saada leží na severu země a je hlavní baštou povstalců.

Nemocnice provozovaná MSF se nedávno stala terčem tentokrát amerického náletu i v Afghánistánu, zahynulo nejméně 30 lidí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků