Hlavní obsah
Bojovníci z Islámského státu v syrském městě Rakka Foto: ČTK/AP

Americký novinář unesený před dvěma lety v Sýrii je na svobodě

Americký novinář Theo Curtis, který byl před dvěma lety zajat syrskými ozbrojenci, je na svobodě. V neděli to oznámil americký ministr zahraničí John Kerry. USA podle něj využívají všechny diplomatické, špionážní a vojenské nástroje, které mají k dispozici, aby dosáhly osvobození dalších amerických rukojmí v Sýrii.

Bojovníci z Islámského státu v syrském městě Rakka Foto: ČTK/AP
Americký novinář unesený před dvěma lety v Sýrii je na svobodě

Zpráva o propuštění amerického novináře se objevila několik dní poté, co radikální organizace Islámský stát (IS), která zabrala rozsáhlá území v Iráku a Sýrii, zveřejnila videozáznam se stětím jiného amerického novináře Jamese Foleyho. Podle jejich slov šlo o odvetu za americké nálety v Iráku. Islamisté rovněž pohrozili zabitím i dalšího zadržovaného Američana Stevea Sotloffa. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Islamisté zavraždili uneseného amerického novináře

Video: Reuters

Newyorský Výbor na ochranu novinářů (CPJ) odhaduje, že v Sýrii se pohřešuje zhruba 20 žurnalistů. Má se přitom za to, že mnoho jich zadržují radikálové z hnutí IS.

Na nedělní propuštění jejich kolegy Thea Curtise ještě před Kerryho oznámením upozornila katarská televizní stanice Al-Džazíra. Žurnalisty, o jehož propuštění usiloval Katar, se prý ujal představitel OSN.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků