Ve středu oznámily turecké síly, že zničily dvanáct terčů a v pozemních bojích zabily jedenáct bojovníků IS.

Turecko se snaží spolu s příslušníky Svobodné syrské armády od konce listopadu osvobodit Al-Báb, který drží Islámský stát. Zatím se mu to ale nepodařilo, město sice obklíčil, ale radikálové se tvrdě brání.

Operaci Štít Eufratu zahájilo Turecko 24. srpna. Jejím cílem bylo nejen vytlačit Islámský stát od hranic s Tureckem, ale také zastavit postupující kurdské milice YPG. Zatímco Západ je považuje za klíčovou sílu v boji proti IS, podle Turecka jde o teroristickou organizaci, protože je napojena na tureckou Stranu kurdských pracujících (PKK).

Turecký vicepremiér Veysi Kaynak v úterý prohlásil, že na mírových jednáních o Sýrii nemají YPG co dělat, protože jde o teroristickou organizaci. Americké ministerstvo zahraničí ale v úterý řeklo, že by syrská kurdská strana PYD, jejímž vojenským křídlem je YPG, měla k jednacímu stolu zasednout. „Tento proces musí zahrnovat všechny Syřany včetně syrských Kurdů,“ uvedl mluvčí Mark Tones. „PYD musí být podle našeho pohledu součástí tohoto procesu,“ dodal.