Video, které zveřejnila Levantská fronta, tedy islámská organizace ze severosyrské provincie Allepo, která se angažuje v syrské občanské válce na straně povstalců, napodobuje filmařsky umně zhotovené propagandistické snímky Islámského státu, jež však zobrazují brutální vraždění zajatců.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Na videu Levantské fronty to však mají být extremisté z IS, kdo má na sobě oranžové mundúry vězňů. Jsou vedeni na místo, kde má být provedena exekuce střelou do hlavy. Zaměření filmu se však náhle mění a kati najednou místo střílení odhalují své tváře.

Zatímco bojovníci IS by v tuto chvíli zmáčkli spoušť, jejich protivníci ze syrské Levantské fronty se rozhodli ukázat světu jinou tvář.

Zatímco bojovníci IS by v tuto chvíli zmáčkli spoušť, jejich protivníci ze syrské Levantské fronty se rozhodli ukázat světu jinou tvář.

Duchovní v bílých šatech poté překvapené zajatce vyzývá k pokání. „Toto není naše politika. Nejsme zlo,“ říká. Podle britského serveru Daily Mail jsou pak vězni odvedeni zpět do svých cel.

Podle serveru se Levantská fronta minulý měsíc zmocnila dvou vesnic v provincii Aleppo, které ovládal Islámský stát. Daily Mail napsal, že zbraně získávají převážně z Turecka.