Amir Mir, investigativní novinář listu The News International, tvrdí, že Khalidovu roli potvrdily „dobře informované zdroje ze zpravodajských služeb“. Generálova rodina to popřela.

„Prostě to nedává smysl. V tu dobu, kdy se to mělo stát, trpěl rakovinou a pendloval mezi nemocnicí a domovem,“ prohlásil jeho syn Abid Khalid. Jeho otec byl podle něj „snadným cílem“ a kdosi ho vybral pro jeho názory na politiku v Pákistánu, s nimiž se netajil.

Khalid podle serveru Daily Telegraph požádal v Londýně o azyl před 35 lety a získal britské občanství. Předtím 25 let působil v pákistánské armádě, kterou opustil v roce 1979 na protest proti popravě bývalého premiéra Zulfikára Alího Bhutta, otce pozdější ministerské předsedkyně Bénazír Bhuttové, kterou v roce 2007 zavraždili atentátníci.

Bin Ládina vystopovali a zabili Američané v pákistánském Abbottábádu v květnu 2011. Tvrdili, že se jim podařilo identifikovat a sledovat bin Ládinova kurýra, a akci provedli sami. Nedávno se však objevilo tvrzení, že jim pomáhal Pákistán, který prohlašuje, že o pobytu bin Ládina na svém území neměl ponětí. Na to navázala zpráva, že CIA zásadně pomohla také německá tajná služba. [celá zpráva]