Student lékařské fakulty Ahmer Abar, který se ve městě Gharyan stará právě o týrané povstalce, tvrdí, že záběry pochází ze zabaveného mobilního telefonu vojáka Kaddáfího armády.

Jeho oblečení zůstalo společně s telefonem v jednom ze zajateckých táborů poté, co ho všichni vojáci ve spěchu opustili. Alarmující záběry pak Abar okamžitě předal agentuře Reuters, která je zveřejnila.

Videozáznam ukazuje, jakému psychickému a fyzickému teroru jsou povstalci vystaveni, když padnou do rukou Kaddáfího jednotek. Její členové se na něm doslova chlubí tím, jaká zranění svým zajatcům způsobili. Jsou vidět řezné rány na zádech jednoho z nich, další muži jsou vystaveni kopancům a následnému vysmívání.

Abar, který je mimo jiné zapáleným bojovníkem proti Kaddáfího režimu, se shromažďováním materiálu a informací o mučených vojácích i civilistech v rámci své nemocniční praxe věnuje dlouhodobě.

Tvrdí, že podobných videí existuje ještě několik, ale s jejich dalším zveřejňováním je opatrný. Jeho největším přáním je, aby byl Mummar Kaddáfí odsouzen za válečné zločiny.