"V tuto chvíli nám zůstává v nemocnici 23 klientů, z toho čtyři jsou vážně zranění. Všichni čtyři jsou ve stabilizovaném stavu a nejsou v ohrožení života,“ uvedla Pešová.

Nakládání jednoho ze zraněných turistů do sanitky.

Nakládání jednoho ze zraněných turistů do sanitky.

FOTO: Adem Durmaz, ČTK

K případnému propuštění a převozu zraněných dodala: " Tyto čtyři nebudou moci být převezeni v nejbližších dnech. Je to otázka několik dnů, než se jejich stav zlepší. Ze zbylých devatenácti by část klientů měli dneska propustit, ale nevím kolik. Je mezi nimi paní, co má pohmožděné koleno. " Podle ní jsou mezi 19 lidmi s méně závažnými zraněními i lidé se zlomeninami.

"Sedm lidí už bylo operováno a dva stále na operaci čekají. Nikdo není v opravdu vážném stavu. Všichni, co operováni být museli, už operováni byli," řekla ČTK zastupující konzulka v Turecku Kateřina Moravcová.  

Autobus skončil na boku na stráni.

Autobus skončil na boku na stráni.

FOTO: Adem Durmaz, ČTK

Po nehodě bylo ošetřeno všech 43 lidí, kteří v autobuse byli. Dvacet jich bylo propuštěno ještě v úterý.

Na místě nehody zasahovali zdravotníci i policisté.

Na místě nehody zasahovali zdravotníci i policisté.

FOTO: Adem Durmaz, ČTK

Autobus vracející se do Antálie z výletu do Pamukkale dostal na mokré vozovce smyk, sjel ze silnice a na kamenitém svahu se převrátil. Havaroval asi 70 kilometrů od Antálie. Příčina nehody není známa a šetří se. Podle informací Pešové jel autobus pomalu. [celá zpráva]

.