Hlavní obsah
Jméno Marcy Bordersová nikomu obvykle nic neřeklo. Snímek však znal skoro každý. Foto: Profimedia.cz

Zemřela „prašná dáma”, jejíž snímek po pádu dvojčat obletěl svět

Bylo jí 28 let. Vyběhla z jedné z budov dvojčat celá pokrytá prachem a popelem. Hororově vyhlížející snímek oběhl tehdy celý svět. Nyní Marcy Bordersová ve věku 42 let podlehla rakovině žaludku. Sama před smrtí uvedla, že z choroby viní 11. září 2001. Do té doby totiž prý neměla ani ty nejmenší zdravotní potíže. Smrt ženy potvrdil médiím její bratr.

Jméno Marcy Bordersová nikomu obvykle nic neřeklo. Snímek však znal skoro každý. Foto: Profimedia.cz
Zemřela „prašná dáma”, jejíž snímek po pádu dvojčat obletěl svět

Příběh Marcy Bordersové před necelými 14 lety zasáhl celý svět. Mladá žena z Bayonne v New Jersey byla vyfocena pokrytá popelem krátce poté, co vyběhla z budovy Světového obchodního centra v New Yorku. Jako jedné z mnoha lidí se jí podařilo utéct z budovy na ulici předtím, než se dvojčata zřítila.

Mercy Borders - přeživší útoku z 11. září

Bordersová zemřela v nemocnici v pondělí večer krátce po jedenácté hodině, informoval její bratr Michael.

„V tuto chvíli potřebuji, abyste si každý našli chvíli a modlili se za mou sestru Marcy Bordersovou. Nemohu uvěřit, že už není mezi námi,” napsal Michael na sociální síť Facebook krátce po její smrti v pondělí.

Marcy Borders

Foto: Profimedia.cz

Marcy Bordersové loni v srpnu oznámili, že má rakovinu žaludku. Poté Američanka podstoupila sérii chemoterapií, které pochod zákeřné nemoci nedokázaly zastavit.

Související téma:

 

V rozhovoru pro Jersey Journal byla Bordersová dotázána, zda spojuje útoky z 11. září se svým onemocněním. „Sama sobě si říkám: Vzbudil ve mně ten den rakovinné buňky? Věřím tomu, protože až do té doby jsem neměla vůbec žádná onemocnění,” reagovala Američanka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků