Hlavní obsah

VIDEO: Obama vyhrál i poslední televizní debatu s McCainem

Také průzkum po třetí debatě mezi kandidáty na amerického prezidenta, ukázal, že u diváků vyhrál demokrat Barack Obama. Padesát osm procent diváků se domnívá, že odvedl lepší výkon než republikán John McCain. McCaina považovalo za lepšího jen 31 procent diváků.

VIDEO: Obama vyhrál i poslední televizní debatu s McCainem

Průzkum také ukázal, že během debaty Obama svou pozici upevňoval, získal tři procentní body. McCain naopak oslaboval, ztratil dvě procenta. Mezi diváky debaty mírně převažovali voliči demokratů. Čtyřicet procent diváků patřilo k demokratickým voličům, a třicet k republikánským.

Obama byl podle diváků lepší i v předchozích dvou televizních debatách. Ani ta poslední tedy nepřinesla zlom, a to ani v tématech a postojích kandidátů. Probírali se klíčové otázky domácí politiky, přičemž nechyběly osobní výpady oba kandidátů.

Obamovy preference v posledních dnech výrazně rostou, což potvrzuje i poslední průzkum CNN. Senátor z Illinois by podle něj volby s náskokem vyhrál.

Nový prezident Spojených států bude zvolen za necelé tři týdny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků