Hlavní obsah
 

Turbovrtulový letoun se zřítil vedle budovy plné lidí

Malý dvoumotorový turbovrtulový letoun Gulfstream 690C se v pondělí zřítil na předměstí Nashvillu, přičemž zahynuli všichni čtyři lidé na jeho palubě. Dopadl hned vedle budovy křesťanské akademie YMCA, uvedla televize ABC. USA Today spekuluje, že pilot stroj na poslední chvíli strhl, aby budovu minul.

 
Turbovrtulový letoun se zřítil vedle budovy plné lidí

Gulfstream odstartoval v pondělí v 2.45 z kansaského Great Bend a kolem páté dopadl na předměstí Nashvillu Bellevue, asi 15 kilometrů od místního letiště, kam mířil. Pilotovi se na první pokus nepodařilo přistát a před druhým pokusem stroj havaroval. Všichni čtyři lidé na palubě zahynuli. Podle úřadů jde o členy jedné rodiny.

Policie uvádí, že stroj zavadil o vrcholky stromů napravo od YMCA. Morgan MacGavinová, která seděla v blízké kavárně Starbucks, vypověděla, že letoun těsně minul budovu YMCA s bazénem. Když návštěvníci kavárny viděli oheň a plameny, začali v panice prchat. Podle ní to byl největší požár, jaký kdy v životě viděla: „Vypadalo to, jako když někdo lije benzín do táboráku.“

Úřady nechaly evakuovat budovu YMCA, kde byly desítky lidí. „Byla jsem s dětmi, zrovna jsme plavali... Pak jsem slyšela strašný výbuch, podívala jsem se z okna a uviděla velký požár,” řekla listu USA Today Chastity Mitchellová.

Stroj minul bazén

Nikdo na zemi ale zraněn nebyl. Pilot, který při druhém pokusu o přistání klesl příliš nízko a zavadil o stromy, ale podle některých médií předešel větší tragédii, když se mu podařilo padající letadlo stočit několik desítek metrů vedle budovy YMCA.

Šéf nashvillských hasičů George Hickey řekl: „Žádná budova nebyla zasažena. Možná se pletu, ale vážně bych před pilotem smekl. Byla to nejhorší letecká havárie, kterou jsem kdy viděl.“

Mluvčí policie Dan Aaron dodal: „Náraz byl velmi tvrdý.“ Trosky byly rozptýleny v délce osmdesáti metrů.

Hasiči, kteří plameny rychle zdolali, vyprostili těla obětí kolem osmé večer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků