Hlavní obsah
Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy Foto: Philippe Wojazer , Reuters

Sarkozy rád pomlouvá, vzpomíná Clintonová v memoárech

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy rád pomlouvá ostatní politiky a na nikom nenechává nit suchou. Vyplývá to podle agentury AFP z knihy bývalé americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové, která nyní vychází v USA. Je věnována vzpomínkám z jejího působení v čele diplomacie USA v letech 2009 až 2013 a jejím postřehům ke světové politice.

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy Foto: Philippe Wojazer , Reuters
Sarkozy rád pomlouvá, vzpomíná Clintonová v memoárech

"Většina zahraničních lídrů je klidnější v soukromí než na veřejnosti. Sarkozy nikoli," píše Clintonová v memoárech, které vycházejí pod názvem Hard Choices (Těžká rozhodnutí).

"Vyprávěl drby, popisoval nonšalantně jiné zahraniční lídry jako blázny nebo neschopné (jedince): jeden z nich byl 'šílené závislý na drogách', další měl armádu, 'která neuměla bojovat', a ještě další pocházel z mnoha generací 'hrubiánů'," citovala z knihy AFP.

Hillary Clintonová

Foto: Jim Young, Reuters

Clintonová také poznamenala, že bývalý francouzský prezident, o kterém se spekuluje, že by se ještě mohl pokusit o štěstí dostat se do čela země, kritizoval převážně mužský svět diplomacie. Sarkozy se podle ní vždycky divil, proč všichni diplomaté, kteří za ním chodili, byli vždy staří a šediví a vždy to byli muži.

Sarkozy se s Clintonovou naposledy sešel v dubnu v New Yorku. Společnou fotku zveřejnil Sarkozy na internetovém mikroblogu Twitter a Clintonovou přitom označil za "přítelkyni Francie".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků