Hlavní obsah
Donald Trump s manželkou Melanií a synem Barronem před svým soukromým klubem Foto: Evan Vucci, ČTK/AP

Rok 2018 bude úžasný a fantastický, tvrdí Trump

Letošní rok bude úžasný a fantastický, prohlásil americký prezident Donald Trump před svým soukromým klubem na Floridě. Podle šéfa Bílého domu bude pokračovat růst na burze a podniky budou dále přicházet do USA. Z úspěchů roku uplynulého vyzdvihl daňovou reformu, umožnění těžby ropy a plynu v Arktické národní přírodní rezervaci a zrušení povinného zdravotního pojištění.

Donald Trump s manželkou Melanií a synem Barronem před svým soukromým klubem Foto: Evan Vucci, ČTK/AP
Rok 2018 bude úžasný a fantastický, tvrdí Trump

Na otázku, co říká na hrozbu severokorejského vůdce Kim Čong-una týkající se jaderných zbraní, odpověděl: „Uvidíme“. Kim Čong-un v novoročním projevu řekl, že má na svém stole ovladač jaderných zbraní a použije ho v případě ohrožení své země. Řekl také, že v dostřelu severokorejských raket jsou celé Spojené státy.

Rok 2017, kdy nastoupil do prezidentského úřadu, si Trump pochvaloval ještě před večerními oslavami. „Jaký to byl rok – a to jsme teprve začali,“ sdělil. Na Twitteru napsal: „Společně děláme Ameriku zase významnou. Šťastný Nový rok!“

Trump trávil svátky konce roku v Palm Beach, kde má své sídlo. Do Washingtonu se má vrátit v pondělí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků