Hlavní obsah
 

Pohled z vesmíru ukazuje Severní Koreu jako „černou díru“

Severní Korea je ve dne děsivou, před světem uzavřenou diktaturou. Ještě depresivnější pohled ale nabízí v noci, kdy úplně zmizí a změní se na ostrov temnoty, černou díru pohlcující světlo – alespoň při pohledu z vesmíru. Napsal to zpravodajský server The Atlantic Cities.

 
Pohled z vesmíru ukazuje Severní Koreu jako „černou díru“

Uvedený pohled nabídla posádka Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), když pořídila snímky povrchu naší planety v noci.

Záběr Korejského poloostrova ukazuje propastný rozdíl mezi Jižní Koreou, která díky záplavě světelných zdrojů v noci září jako ohnivé moře, a Severní Koreou, která se stává temnou plochou se slabou jiskřičkou třímiliónového hlavního města Pchjongjangu. Na severokorejskou tmu navazuje rozsvícený sever Číny.

Severní Korea je tmavá oblast mezi Jižní Koreou(vpravo)a Čínou. Uprostřed tmavého prostoru je svítící tečka, což je severokorejské hlavní město Pchjongjang.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Neprůhledný plášť, který si KLDR v noci obléká, je výsledkem povinného vypínání elektřiny v rámci snahy země co nejvíce ušetřit. Přesto jsou dodávky energie v Severní Koreji sporadické a nespolehlivé a ti, kdo je mají, často dostávají elektřinu jen několik hodin denně, uvedla před časem zpráva U.S. News & World Report.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků