Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

Na celostátní výbor republikánů zaútočili ruští hackeři

Na celostátní výbor Republikánské strany (RNC) zaútočili hackeři ve službách ruské vlády, napsala agentura Bloomberg. Výbor tvrdí, že o data ani informace nepřišel.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
Na celostátní výbor republikánů zaútočili ruští hackeři

„O víkendu jsme byli informováni o průniku do poskytovatele IT služeb, společnosti Synnex. Náš tým spolupracoval se společností Microsoft při kontrole našich systémů a po důkladném zkoumání můžeme konstatovat, že nebyla získána žádná data RNC,“ uvedl šéf štábu RNC Richard Walters v prohlášení, ze kterého citovala agentura Reuters.

RNC podle svého mluvčího Mika Reeda vyrozuměl ministerstvo vnitřní bezpečnosti a FBI, poznamenal Bloomberg.

Hackeři, kteří útok podnikli, jsou součástí skupiny známé jako APT29 či Cozy Bear, napojené na ruskou zpravodajskou službu, napsal Bloomberg s odvoláním na dva nejmenované zdroje, obeznámené s celou záležitostí.

Zmíněná skupina byla v minulosti obviněna z útoku na počítače demokratů v roce 2016 a z loňského útoku na řadu institucí a agentur americké federální vlády, včetně sítí ministerstva energetiky a Národního úřadu pro jadernou bezpečnost (NNSA), který spravuje americké jaderné zbraně, a to skrz software americké firmy SolarWinds na monitorování sítí, který všechny uvedené organizace používaly.

Agentura Bloomberg připustila, že není jasné, zda útok na RNC byl nějak spojen s útoky typu ransomware, obojí však agentura označila za provokaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků