Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Dívky chtěly ve Washingtonu ukrást řidiči Uberu auto, muž po nehodě zemřel

Dvě dívky z USA ve věku 13 a 15 let byly v hlavním městě Washingtonu obviněny z vraždy řidiče Uberu. Mohammad Anwar (66) ze Springfieldu ve Virginii, který podle své rodiny emigroval z Pákistánu před sedmi lety, zemřel v úterý odpoledne poblíž parku Nationals ve čtvrti Navy Yard, uvedlo ve svém prohlášení metropolitní policejní oddělení.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Dívky chtěly ve Washingtonu ukrást řidiči Uberu auto, muž po nehodě zemřel

Dospívající Američanky napadly podle policistů Anwara taserem, když se údajně pokusily ukrást jeho automobil, což vedlo k následné k nehodě, při níž byl smrtelně zraněn.

Informovaly o tom různé weby včetně zpravodajské stanice CNN. Video z útoku začalo kolovat po sociálních sítích.

„Má můj telefon!“ To je moje auto!“

Záběry z incidentu, které podle listu The Independent pořídil náhodný kolemjdoucí, ukazují, jak se řidič hádal s osobami v automobilu, načež se vozidlo prudce rozjelo a nakonec skončilo převrácené u nedalekého chodníku. Anwar byl očividně vozem přimáčknut na obrubník – video následně ukazuje nehybnou postavu ležící obličejem dolů.

„Jsou to zloději! To je moje auto!“ bylo slyšet, jak taxikář volá, zatímco se zřejmě snažil získat kontrolu nad autem.

„Má můj telefon,“ křičela ale podle televize CBS News rovněž jedna z dívek.

Anwar pak zemřel po nehodě v nemocnici, utrpěl četné zlomeniny kostí a těžké poranění hlavy.

Přiznala, že chtěla ukrást auto

Jedna z obviněných velmi mladých pachatelek ale později měla přiznat, že skutečně šla do čtvrti s úmyslem zcizit automobil a obvinila svou kamarádku z manipulace s vozem a volantem, což vedlo k finálnímu popsanému neštěstí.

Crowdfundingová kampaň zřízená na pomoc rodině pákistánského přistěhovalce a řidiče Uberu, který byl minulý týden zabit ve Washingtonu, zatím dokázala získat dary v hodnotě přes milion dolarů, informovala americká stanice Fox News či indický server ThePrint.

„Jsme zdrceni touto tragickou zprávou a naše myšlenky jsou v těchto těžkých chvílích s Mohammadovou rodinou,“ sdělil podle CNN mluvčí platformy Uber Eats.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků