Hlavní obsah
Hillary Clintonová se raduje z vítězství Foto: Mike Segar, Reuters

Hillary Clintonová si zajistila počet hlasů delegátů, které potřebuje k automatickému získání demokratické nominace. Uvedla to agentura AP na základně svých výpočtů. Bude tak první ženou, která se ocitne na kandidátce jedné z velkých politických stran v USA.

Hillary Clintonová se raduje z vítězství Foto: Mike Segar, Reuters
Clintonová má dost hlasů pro nominaci

Podle výpočtů AP se podařilo bývalé ministryni zahraničí, získat o víkendu potřebných 2383 hlasů. Její nominace by měla být formálně schválena na nominačním sjezdu demokratické strany, který se uskuteční v červenci ve Filadelfii.Ještě v pondělí po nedělních primárkách na Portoriku se ale uvádělo, že jí 40 hlasů chybí. [celá zpráva]

Demokratický konkurent Clintonové však boj o nominaci stále nevzdává. Podle něj média špatně počítají s hlasy tzv. superdelegátů, kteří mohou na nominační konferenci hlasovat bez ohledu na výsledek primárek. Většina jich podporuje Clintonovou, Sanders ale tvrdí, že na sjezdu mohou změnit názor

Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Branky a nahrávky: 12. Taratuchin (Grigorenko, Pěrežogin), 45. Grigorenko (Taratuchin, Pěrežogin), 52. Trubačev (Polušin, Tjutin) - 13. Parenteau (Bouchard, White), 37. Upshall (Laich, Parenteau). Rozhodčí: Radbjer - Feola, Takula. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 10.594.

Rusko: Medvěděv - Grebeškov, Tjutin, Kornějev, Kolcov, Kondratěv, Ljubušin, Fachrutdinov, Ježov - Polušin, Trubačev, Ovečkin - Pěrežogin, Taratuchin, Grigorenko - Anšakov, Kajgorodov, Žerděv - Arťuchin, Pestunov, Šiškanov. Trenér Rafael Išmatov.

Kanada: Fleury - Eminger, Bell, Woywitka, Colaiacovo, Stajan, White, Rouleau, Paetsch - Paille, McClement, Tootoo - Laich, Bouchard, Parenteau - Campbell, Roy, Lupul - Upshall, Wellwood, Gordon. Trenér Marc Habscheid.

AP to uvedla před úterními primárkami, demokratické se konají v Kalifornii, Montaně, New Jersey, Novém Mexiku a Jižní a Severní Dakotě.. Pro Clintonovou je i tak důležité uspět zejména v Kalifornii a New Jersey, kde se rozhoduje o velkém množství delegátů. Porážka v těchto státech by oslabila její pozici před podzimními volbami, kde bude čelit Donaldu Trumpovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků