Hlavní obsah
Pete Buttigieg Foto: Andrew Harnik, ČTK/AP

Buttigieg zkritizoval moderátora, podle něhož nejsou Američani připraveni na homosexuálního prezidenta

Jeden z demokratických kandidátů na amerického prezidenta Pete Buttigieg se v neděli opřel do vlivného pravicového komentátora Rushe Limbaugha. Prohlásil, že si „nenechá si od Limbaugha kázat o rodinných hodnotách”. Reagoval tak na jeho prohlášení, ve kterém stoupenec Donalda Trumpa zpochybňoval, zda jsou Američané připraveni zvolit si homosexuálního prezidenta. Informoval o tom server Politico.

Pete Buttigieg Foto: Andrew Harnik, ČTK/AP
Buttigieg zkritizoval moderátora, podle něhož nejsou Američani připraveni na homosexuálního prezidenta

V rozhovoru s televizní stanicí Fox News Buttigieg bránil své manželství s Chastenem Glezmanem. „Jsem hrdý na své manželství. A jsem hrdý na svého manžela,” uvedl 38letý Buttigieg. „A je mi smutno z toho, co se stalo z Republikánské strany, když přijímá podobnou homosexuální rétoriku,” dodal demokratický kandidát na prezidenta.

Limbaugh se ve svém rozhlasovém pořadu pozastavil nad tím, jak to bude vypadat, když vedle sebe budou stát „chlapácký” prezident Donald Trump a Buttigieg, který se rád veřejně líbá se svým manželem. Konzervativního moderátora, kterému nedávno Trump prezidentskou medaili svobody, za jeho poznámky zkritizovali demokraté i republikáni.

Bývalý starosta města South Bend v Indianě Pete Buttigieg, který se po volebních kláních v Iowě a New Hampshire dostal do těsného vedení nominačního souboje demokratů, se otevřeně hlásí ke své homosexualitě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků