„Myslíte si, že to všechno zvládl sám?“ prohlásil šerif a shrnul, že Lombardo měl v pronajatém hotelovém pokoji desítky zbraní a další ležely v jeho autě a doma. „Musíte vznést i předpoklad, že v nějakou chvíli mu někdo musel pomoct,“ dodal Lombardo na adresu vraha. Poznamenal ale také, že Paddock shromažďoval své zbraně několik dekád.

Šerif současně doplnil, že Paddock možná chtěl utéct, když na chodbě hotel nainstaloval vlastní kamery.

Policie u Paddockova těla našla množství zbraní a plných zásobníků.

Jde ale pořád jenom o spekulace, otázek kolem případu zůstává tolik, co odpovědí, a ani Lombardova tisková konference na tom nic nezměnila, upozornil list The Guardian.

Deník uvedl, že k šerifově teorii se staví skepticky samotný šéf vyšetřování FBI Aaron Rouse. „Teorie jsou skvělé a každý může mít teorii. Já ale musím nakládat s fakty a šerif také, ne vznášet předpoklady,“ řekl Rouse.

Stephen Paddock na archivní fotografii

Stephen Paddock na archivní fotografii

FOTO: , ČTK/AP

Paddock během koncertu countryového zpěváka Jasona Aldeana zastřelil 59 lidí a 527 dalších zranil. Než do jeho pokoje obloženého zbraněmi dorazila policie, zastřelil se.

Lombardo také ve čtvrtek prozradil, že si Paddock už před týdnem v Las Vegas pronajal jiný hotelový pokoj, z něhož bylo vidět na dějiště hudebního festivalu. Jak ale upozornila americká média, Paddock v Las Vegas pobýval často, protože byl vášnivým hráčem utrácejícím desítky tisíc dolarů.