Šedesátiletá Fisherová zemřela koncem loňského roku po infarktu, který utrpěla během přeletu z Londýna do Los Angeles. Zemřela po několika dnech na nemocniční jednotce intenzivní péče.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Soudní koroner však nebyl schopen určit přesnou příčinu smrti. Svoji roli kromě drog mohly sehrát také další faktory. Fisherová kupříkladu trpěla bipolární afektivní poruchou a poruchami spánku.

„Moje matka bojovala celý život se závislostí na drogách a psychickou nemocí. Na konec na ně umřela,“ uvedla hereččina dcera Billia Lourdová a připomněla, že Fisherová nemoc netajila, nýbrž o společenském stigmatu dopadajícím na psychicky nemocné lidi hovořila. Herečka také přiznávala, že požívala kokain a LSD.

Fisherová zemřela pouhý den před svou matkou, rovněž herečkou, Debbie Reynoldsovou.

Carrie Fisherová debutovala před kamerou v roce 1975 v komedii Šampon. V Hvězdných válkách se poprvé představila v roce 1977 jako neohrožená princezna Leia, která je dcerou Padmé Amidaly a Anakina Skywalkera. Do ságy se vrátila v roce 2015 v díle Star Wars: Síla se probouzí, a stačila natočit i scény pro nový díl Poslední z Jediů, který má být do kin uveden letos.