V USA se protesty konaly v rámci akce Den bez žen, který měl ukázat, jak významnou roli ženy ve společnosti hrají, reprezentují 47 procent pracovní síly. V některých školách ve Virgínii, Marylandu a Severní Karolíně měly děti volno, protože učitelky demonstrovaly.

V newyorském Central Parku se sešlo několik tisíc žen. Sedmatřicetiletá učitelka Debra Sandsová řekla, že ji k účasti přiměli její žáci. I ona protestovala proti politice prezidenta: „Poslední volby mě dovedly k uvědomění, že hlasovat v listopadu nestačí.“

Ženy demonstrující v New Yorku

Ženy demonstrující v New Yorku

FOTO: Kathy Willens, ČTK/AP

Na Manhattanu bylo zadrženo 13 lidí, policie neuvedla proč.

V San Francisku, kde se akce účastnilo na 1500 žen, sedmatřicetiletá Christine Busseniusová řekla, že ona i její kolegyně v Grey Advertising přesvědčily vedení, aby na MDŽ dostaly volno.

Demonstrující Argentinky

Demonstrující Argentinky

FOTO: Victor R. Caivano, ČTK/AP

Ve Washingtonu se demonstrace konala před ministerstvem práce. Asi tisíc žen protestovalo před radnicí v Los Angeles, hlavně se jim nelíbil nový návrh zdravotního pojištění a to, že vláda chce přestat financovat organizaci Planned Parenthood kvůli tomu, že v rámci své činnosti také platí potraty.

Ženy protestují v Bolívii.

Ženy protestují v Bolívii.

FOTO: Juan Karita, ČTK/AP

Větší ale byly protesty žen v Jižní Americe, desetitisíce se jich sešly v Buenos Aires.

Protest žen v Buenos Aires

Protest žen v Buenos Aires

FOTO: Paul Byrne, ČTK/AP

V bolivijském La Pazu jich tisíce demonstrovaly za svá práva a proti machismu, který podle nich reprezentují bolivijský prezident Evo MoralesDonald Trump.