Pětadvacetiletému Leroyovi McIverovi a jeho o rok mladší partnerce teď kromě odebrání dětí hrozí desítky let vězení. Jen sepsat obžalobu podle CNN trvalo deset měsíců.

Obvinění se k užívání heroinu doznali, nepřiznali však, že by svým dětem podávali drogy. Tvrdí, že to musel udělat někdo z lidí, s nimiž v domě v Tacomě žili.

Matka týraných dětí Ashlee Huttová

Na vše se přišlo 10. listopadu loňského roku po půlročním vyšetřování úřadu pro ochranu dětí. Šestiletý chlapec prozradil úředníkům, že rodiče míchají bílý prášek s vodou, říkají mu lék pro dobrý pocit a všem třem dětem, jakožto i sobě ho píchají injekcí.

Pracovníci sociálního úřadu tedy vyrazili do domu obžalovaných, kde objevili další dospělé narkomany. Všude se povalovaly lžičky, jehly, alobal a heroin.

Nejhrůznější pohled byl ale na samotné děti — šestiletého chlapce a čtyřletou a dvouletou dívku. Kromě jiných zranění objevili pracovníci úřadu pro ochranu dětí na jejich pažích vpichy po jehlách. Nařízené testy pak potvrdily to, čeho se obávali — rodiče svým dětem píchali heroin.

Závislými se ale děti ještě nestaly, žijí v dětském domově a podle policie se jim daří dobře.