Střelec udeřil během poklidné demonstrace proti policejnímu násilí. Zabil pět policistů, šest dalších postřelil.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Následně se ukryl v parkovací budově. Policie s ním podle Browna vyjednávala několik hodin. „Zdá se být při smyslech. Prohlašoval, že chtěl zabít policisty bílé pleti. Prohlašoval, že je naštvaný kvůli zmařeným životům černochů,“ vylíčil policejní šéf. Ten střelce označil za zbabělce, který policisty obklíčil.

Vrah také podle něj tvrdil, že není členem žádné organizace a jedná sám, ale to zatím není jisté.

Policie se po zdlouhavém vyjednávání rozhodla útočníka zabít. Brown neupřesnil, jak se to stalo, uvedl však, že k němu bylo vysláno robotické zařízení s výbušninou.

Policista oplakává své zabité kolegy.

Policista oplakává své zabité kolegy.

FOTO: Ting Shen/The Dallas Morning News, ČTK/AP

„Naše profese utržila ránu, dallaská policie dostala ránu,“ řekl Brown, podle něhož nemůže nic ospravedlnit vraždy nevinných lidí.

Policejní akce podle Browna pokračuje, není vyloučeno, že muž měl komplice. Hovořilo se o několika odstřelovačích a cílené, křížové palbě. Policie zadržela tři podezřelé.

Policejní zásahy nepřežili dva lidé

Spojené státy v posledních dnech znepokojila hned dvě nová úmrtí černochů při policejním zásahu. V úterý v louisianském Baton Rouge zastřelila policejní hlídka 37letého Altona Sterlinga, který ji měl ohrožovat pistolí v kapse. [celá zpráva]

Rozstřílené okno obchodu v Dallasu

Rozstřílené okno obchodu v Dallasu

FOTO: ČTK/AP

Následující den zastřelil při silniční kontrole policista v minnesotském Facon Heights 32letého Philanda Castila. Měl strach, že sahá po zbrani. Jeho přítelkyně, která ze sedadla spolujezdce incident natáčela na mobil a živě vysílala na Facebooku, ale tvrdila, že řidič jen sahal pro doklady. [celá zpráva]