Hlavní obsah
Alton Sterling Foto: Social Media/Handout, Reuters

USA znepokojila další smrt černocha, kterého zastřelila policie

Stovky lidí protestovaly druhý večer ve městě Baton Rouge v americkém státě Louisiana, kde policejní hlídka v úterý brzy ráno zastřelila 37letého černocha Altona Sterlinga. Policisté tvrdí, že je muž ohrožoval pistolí, kterou měl v kapse.

Alton Sterling Foto: Social Media/Handout, Reuters
USA znepokojila další smrt černocha, kterého zastřelila policie

„Na životech černochů záleží,“ skandovali demonstranti slogan, který už zazněl při podobných protestech, například ve Fergusonu ve státě Missouri.

Otec pěti dětí Sterling prodával na parkovišti hudební nosiče, když se dostal do křížku s dvěma policisty. Ti se na místo dostavili po telefonátu na tísňovou linku upozorňujícím na muže, který údajně zbraní ohrožuje okolí.

Policisté tvrdí, že je ozbrojený muž ohrožoval.

Foto: Abdullah Muflahi/Handout, Reuters

Na internetu se později objevila dvě videa, která naznačují, že policisté muže srazili k zemi poté, co naznačil pohyb rukama směrem k pasu. V klinči na zemi na něj křičeli, aby se nehýbal, jinak budou střílet. Pak padly dvě rány a po nich další čtyři. Jeden policista následně umírajícímu vzal z kapsy předmět. Policie uvedla, že se jednalo o pistoli.

Demonstrace v Baton Rouge

Foto: Jeffrey Dubinsky, Reuters

Zasahující policisté Blane Salamoni a Howie Lake byli dočasně uvolněni ze služby a případ se na popud ministerstva spravedlnosti vyšetřuje. Guvernér Louisiany John Bel Edwards mezitím vyzval obyvatele ke klidu. Nepokoje však zasáhly také Filadelfii ve státě Pensylvánie, kde policie v noci na středu zadržela okolo 75 lidí blokující místní silnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků