„Nikdy se nedozvíte, co jsem na té klinice viděl. Zvěrstva. Děti. To je to, co chtějí zakrýt. Zakrýt pravdu? Zabíjet děti. Tohle dělá plánované rodičovství,“ křičel v soudní síni Dear.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ústav plánovaného rodičovství v Colorado Springs nabízí ženám možnost podstoupit potrat, poskytuje vyšetření při podezření na pohlavně přenosné choroby, vyšetření pro těhotné a další služby. Potraty jsou v Coloradu, podobně jako ve většině ostatních částí USA, kontroverzní záležitostí a klinika v Colorado Springs byla v minulosti terčem opakovaných protestů.

Agentura AP už dříve napsala, že Dear je podivín a samotář. Lidé ze sousedství o něm řekli, že schovával zásoby potravin v lese, vyhýbal se očnímu kontaktu, varoval sousedy před špionáží ze strany vlády a rozdával pamflety kritizující prezidenta Baracka Obamu.