Podle Michaila Gončarova (45), zakladatele řetězce, se přesné složení náplní, které by se trefily do americké chuti, teprve zvažuje. Na blinech pro Američany ale určitě bude něco, na co se v jídelnách v Rusku nedá narazit – javorový sirup. Pokud bude americká mise úspěšná, měl by se řetězec objevit také v Německu, Británii a Číně. „Sázíme na profesionalitu, laskavost a péči. Tyto hodnoty si cení celý svět,“ prohlásil Gončarov.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Těremok má zhruba tři stovky jídelen v Moskvě a Petrohradě. Loni utržil 6,5 miliardy rublů (zhruba 2,9 mld. Kč), letos mu tržby za první čtvrtletí meziročně stouply o pětinu. Americká stanice CNN řetězec, který kromě blinů nabízí také pelmeně, boršč, pohankovou kaši a další ruské speciality, před časem zařadila mezi nejlepší sítě rychlého stravování mimo USA.

V boji s ruskými restauracemi na Manhattanu by mu mělo pomoci i zařazení na žebříček rychlého občerstvení v listu USA Today. Gončarov, který do newyorských jídelen už investoval statisíce dolarů, bude s konkurencí bojovat bliny podle tajných receptů své matky, která má v řetězci na starosti kontrolu kvality.

McDonald’s vtrhl do Ruska před 25 lety
První McDonaldʼs byl v Moskvě otevřen v lednu 1990
Předcházelo tomu 14 let jednání se sovětskými úřady
Na ruském trhu se později uchytil i řetězec Burger King