Očekává se, že oblast zasype až 90 centimetrů sněhu. V New Yorku mohou auta do ulic pouze, pokud to je nezbytně nutné. Omezen byl i provoz metra a divadla na Broadwayi rušila představení. Ulice jsou poloprázdné, v parcích se objevili lyžaři.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Prakticky se dopustíte porušení zákona, pokud budete po (pondělní) 23. hodině s autem na silnici, ať už ve městě, nebo vesnici. Je to otázka života a smrti, takže je nutná opatrnost,“ prohlásil guvernér státu New York Andrew Cuomo, který vyhlásil zákaz řízení ve 13 okresech na jihu státu. Řidiči, kteří neuposlechnou, mohou dostat pokutu 300 dolarů (7 400 korun).

Sněhová bouře zasáhla severovýchod USA

Sněhová bouře zasáhla severovýchod USA

FOTO: Michelle Mcloughlin, Reuters

Stát nasadil více než 1800 sněžných pluhů, sypače mají připraveno 126 000 tun soli. Silničářům a policistům vypomáhá šest desítek příslušníků Národní gardy s dvaceti vozy.

Lyžař v brooklynském Prospect Parku

Lyžař v brooklynském Prospect Parku

FOTO: ČTK/AP

Blizard se silným nárazovým větrem na pobřeží má zasáhnout oblast s až 58 milióny lidí, upozornila stanice CNN. Šest států vyhlásilo stav nouze.

Od pondělí jsou uzavřeny školy a mnohé úřady a obchody. Zrušeno už bylo více než 6500 letů. Nejpostiženější jsou letiště v New Yorku, Bostonu a Filadelfii. Očekává se, že se školy otevřou nejdříve ve středu.

Silné sněžení na Manhattanu v New Yorku

Silné sněžení na Manhattanu v New Yorku

FOTO: Seth Wenig, ČTK/AP

Pobřežním oblastem hrozí výpadky elektřiny a záplavy.

Sněžení v New Yorku

Sněžení v New Yorku

FOTO: ČTK/AP