„Propukla tu klaunofóbie,” řekl seržant Joseph Grubbs z bakersfieldské policie. „Je jasné, že když se někdo převleče za klauna a ohrožuje lidi zbraní, tak je to vyděsí,” dodal.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle něj policie v uplynulých týdnech zaznamenala téměř 20 hlášení o ozbrojených klaunech na veřejnosti. Naposledy se to stalo o víkendu, když se objevil muž v převleku klauna s pistolí v ruce. „Budeme zatýkat. Chceme, aby to ustalo,“ poznamenal policista.

Zatím však policie zadržela jen jednoho klauna. Šlo o čtrnáctiletého mladíka, který děsil místní teenagery. Nebyl ozbrojen a policii řekl, že si jen dělal legraci.

Jak uvedl server Los Angeles Times, není zcela vyloučena spojitost s uměleckým projektem manželské dvojice z města Wasco, jehož je klaun součástí. Wasco je od Bakersfieldu vzdálené 45 kilometrů.