Muž se začal léčit až šest dní po návratu ze západní Afriky.  "Je jistě možné, že u někoho, kdo byl v kontaktu s touto osobou, se může v příštích týdnech objevit ebola. Nepochybuji ale o tom, že zabráníme jejímu šíření po Spojených státech," řekl podle Reuters na tiskové konferenci ředitel CDC Thomas Frieden.  CDC teď zjišťuje, kde všude se muž pohyboval a s kým mohl být v kontaktu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Místní úřady informaci o jeho případu zveřejnily v úterý, den poté, co muž přišel do dallaské nemocnice s podezřelými příznaky. Byl okamžitě umístěn do přísné izolace.

Testy prokázaly, že je nakažen stejným virem eboly, který má na svědomí přes tři tisíce mrtvých v Africe.

Podle Christophera Perkinse z dallaského okresního oddělení pro zdravotnictví muž příznaky neměl do doby, než přicestoval do Spojených států.

„V tuto chvíli víme, že během cesty příznaky neměl, začal jimi trpět, až když přijel sem a byl doma několik dní,“ řekl Perkins serveru Dallas Morning News. To snižuje hrozbu, kterou by mohl představovat pro ostatní lidi,“ dodal.

Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) teď zjišťuje, kde všude se muž pohyboval a s kým mohl být v kontaktu.

Spojené státy už dřív nechaly převézt k léčení do USA tři své občany, kteří se nakazili touto krvácivou horečkou v západní Africe.