„Jakmile se ocitli na zemi, ostatní studenti skočili na něj a společně střelce přemohli,“ popsal policejní zástupce Chris Fowler.

Útočník měl u sebe brokovnici, nůž a zásobu munice. Střelil tři muže ve věku 20 až 24 let a 20letou dívku. Dvacetiletý muž po převozu do nemocnice zemřel. Dívka podstoupila pětihodinovou operaci a na jednotce intenzivní péče bojuje o život. Zranění zbylých dvou jsou menšího rozsahu.

Blake Oliveria byl jedním ze studentů, kteří byli v posluchárně. „Viděl jsem krev na zemi. Byly tam dvě nebo tři velké kaluže a pak menší různě po chodbě,“ popsal.

Zdrcení studenti školy

Zdrcení studenti školy

FOTO: David Ryder, Reuters

Studentka Briana Clarková se v době střelby nacházela na chodbě. Nenapadlo ji ale, že se děje něco vážného, zvuky jí prý spíše připomínaly prasknutí nafukovacích balónků. Pak však kolem v panice pádil spolužák a řekl jí, že byl někdo zastřelen. „Nemohla jsem pak venku pochopit, že mé přátelé musí ošetřovat,“ vylíčila.

O motivech 26letého střelce, který byl vzat do vazby, se zatím nic neví. Podle CNN ale nebyl studentem školy.

Policista v Seattlu

Policista na místě útoku v Seattlu

FOTO: David Ryder, Reuters

Policie je přesvědčena, že by útočník zabil nebo zranil více lidí, nebýt duchapřítomnosti a odvahy strážce i ostatních. „Není to tolik příběh o zlém činu, nýbrž o lidech, kteří si v kritické chvíli pomáhali,“ ocenil zástupce policejního velitele Paul McDonagh.

„Studenti jednali bez ohledu na vlastní bezpečí,“ pochválil také Daniel J. Martin, rektor univerzity, kterou navštěvuje více než 4000 studentů.