Autoři jeden z oddílů knihy nazvali: Jak tajná služba málem zastřelila Mahmúda Ahmadínežáda. Podle reportéra agentury Reuters, který byl incidentu přítomný, ale íránský prezident nebyl přímo ohrožen. „Agentovi ale v jeho blízkosti vystřelila brokovnice,“ uvedl Anthony De Rosa.

Incident se udál během výročního zasedání Valného shromáždění OSN. Ahmadínežád zrovna opouštěl hotel a nasedal do auta, když ze zbraně jednoho z příslušníků americké ochranky během připevňování pušky na doprovodné vozidlo padl výstřel.

„Všichni zůstali stát jako zmrazení. Íránci se dívali na nás a my se dívali na Íránce,“ uvedli publicisté v knize. Íránský prezident nicméně zůstal klidný. „Agent se začal omlouvat. Ahmadínežád jen otočil hlavu a nastoupil do auta,“ napsali Ambinder a Grady.

Záležitost podle nich pořádně vystrašila ty, kdo měli možnost slyšet na druhý den bezpečnostní zprávu pro prezidenta George W. Bushe.

Íránci nicméně o incidentu ani nemukli, díky čemuž se někteří poradci v Bílém domě údajně začali na Ahmadínežáda dívat novýma očima.