Romney, který věnoval na kampaň ohromné prostředky, poté, co odvolil, odjel na mítinky v Pittsburghu a Clevelandu, aby se pokusil zvrátit výsledek voleb v Ohiu, které mohlo volby rozhodnout. Poslední průzkumy naznačily výraznější preference pro Obamu a Romney na to zjevně reagoval.

Připravil si jen vítěznou řeč

Až poté se vrátil do Bostonu, kde s rodinou a příznivci očekával výsledky voleb. Romney novinářům cestou z Pittsburghu řekl, že vítězství je na obzoru: „Víte, rozumově cítím, že vyhrajeme, a cítím to už nějakou dobu. Ale když vystupuji z letadla a vidím ty lidi, co tam stojí, vidím lidi, kteří se radují a jsou se mnou emočně propojeni, tak nemyslím na vítězství jen rozumově, ale taky je cítím.“

Naopak Barack Obama většinu volebního dne věnoval poskytování rozhovorů a povečeřel s rodinou v rodném Chicagu. A jako tradičně si zahrál o volbách košíkovou. Podle televize CNN byl ve vítězném týmu.

Romney také ve volební den prohlásil, že si připravil na večer jen vítěznou řeč, Obama oproti tomu připustil, že má dvě verze projevu - pro případ vítězství i porážky.

Více o volbách v USA:
To nejlepší teprve přijde, slíbil Američanům po znovuzvolení Obama
Američtí demokraté si udrželi většinu v Senátu, je mezi nimi i lesba
Romney gentlemansky popřál Obamovi. Modleme se za něj, vyzval Američany
Obama vyhrál a zůstává prezidentem
ON-LINE: Romney se s Obamou popral o každý hlas
Na Floridě se opakuje historie, o prezidentovi rozhodne pár set hlasů
Romney porušil tradici a vedl kampaň do poslední minuty
Volby v USA jsou v plném proudu, odvolil i Romney
 Volbě prezidenta USA předcházela nejdražší kampaň v dějinách