Bryson sdělil prezidentovi Baracku Obamovi, že si s okamžitou platností bere zdravotní dovolenou, aby se mohl léčit, uvedla Brysonova kancelář v prohlášení. Mluvčí ministerstva Jennifer Friedmannová podle BBC dodala: "Ministr Bryson byl o víkendu účastníkem dopravní nehody v Los Angeles. Utrpěl záchvat."

Bílý dům uvedl, že Obama soucítí s osmašedesátiletým Brysonem. Prezident se s ním však nesešel, dodal mluvčí Jay Carney, jenž upřesnil, že s ministrem mluvil šéf kanceláře Jack Lew: "Nehoda nám dělá starosti kvůli zdravotním problémům, které v ní hrály roli."

Bryson byl účastníkem celkem tří nehod. V první jeho lexus v u San Gabriela narazil do buicku čekajícího u železničního přejezdu. Když si ministr vyměnil několik slov s osádkou buicku, nasedl zpět do svého vozu a do buicku údajně záměrně najel. Pak se pokusil ujet, ale buick ho pronásledoval. Ministr se pak srazil s hondou a policie jej nalezla v bezvědomí za volantem lexusu. [celá zpráva]

V případě srážky u San Gabriela Brysona policie bere jako viníka a stíhá ho pro ujetí z místa nehody. I srážku s hondou zřejmě způsobil ministr, zatím je ale vyšetřování v rané fázi a nelze to potvrdit. Policie si je vědoma i toho, že nehody mohl způsobit kvůli svému zdravotnímu stavu. Pod vlivem alkoholu ani jiných látek podle policie nebyl.