Bradley Manning čelí 22 obviněním kvůli tomu, že tajné dokumenty předal síti WikiLeaks. Od pátku se konají předběžná slyšení, která mají rozhodnout, zda se bude konat soudní proces. V tom mu hrozí až doživotní vězení, protože je obviněn i z pomoci nepříteli. Slyšení mají trvat ještě několik dní a několik týdnů se bude rozhodovat o tom, zda bude zahájen proces.

Zpravodajec kapitán Casey Fultonová uvedla ve výpovědi na základně Fort Meade v Marylandu, že nemohla neustále kontrolovat analytiky, jako byl Manning: "Je jen omezený počet dohlížitelů a vy nemůžete dohlížet na všechny každou sekundu. Musíte věřit, že materiály, které si stáhli, jsou v bezpečných rukou.“

Přímý nadřízený, seržant Paul Adkins, odmítl před dvorem vypovídat, protože se bál, že by pak mohl být stíhán. Podle obhájců Manninga právě on selhal a neodebral mu přístup k tajným materiálům, i když by svědkem dvou Manningových záchvatů zuřivosti, při nichž převracel nábytek.

Podle dalšího svědka seržanta Chada Madarase byl Manning občas mrzutý a neodpovídal - zejména, když měl jednat Adkinsem. „Chtěl si sednout na své pracovní místo a každého ignorovat,“ dodal Madaras. Podle něj se Manning od ostatních izoloval. Obhájci Manninga uvedli, že byl šikanován a měl problémy se svou sexuální identitou, občas měl pocit, že se měl narodit jako žena.