Prohlásil, že obvinění na jeho adresu jsou "falešná a nepodložená", napsala agentura Reuters. Uvedl také, že později podpoří jiného kandidáta. Zatím však nenaznačil, o koho by mohlo jít.

Naposledy začátkem tohoto týdne podnikatelka z Atlanty tvrdila, že s ní Cain 13 let udržoval nemanželský poměr. Republikánský politik to popřel.

Cain se v říjnu překvapivě zařadil na první místo v průzkumech před republikánskými primárkami. Jeho podpora mezi voliči se však propadla poté, co se před několika týdny objevila první obvinění ze sexuálního obtěžování žen v době, kdy byl vysoce postaveným činitelem americké asociace restaurací.

Caina ze sexuálního obtěžování, jež se údajně stalo v 90. letech minulého století, obvinily nejméně čtyři ženy. "Je to tu zase. Nic špatného jsem neprovedl," řekl Cain televizi CNN ohledně nejnovějšího obvinění z nemanželského poměru. Vyloučil, že dotyčná by mohla mít e-maily, dopisy nebo jiný materiál, který by případně mohl sloužit jako důkaz vztahu.

Uvedl, že nemá co skrývat, připustil ale, že ženu z amerického státu Georgia, která za obviněním stojí, zná. Prohlásil také, že bude v kampani pokračovat, dokud bude mít podporu své ženy.

Navíc se Herman Cain ztrapnil katastrofální neznalostí zahraniční politiky. Řekl, že v nové libyjské vládě mají podíl Tálibán a teroristická síť al-Káida.