Právní zástupce masérky Michael Schrunk ve středu oznámil, že jeho mandantka si nepřeje další vyšetřování. Portlandskou policii kontaktovala v prosinci 2006, dva měsíce po návštěvě Gora ve městě, kde přednášel o změnách klimatu a snažil se získat prostředky pro demokratického kandidáta na oregonského guvernéra. Schrunk tehdy kontaktoval také tajné služby a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) .

Gorovi obhájci v letech 2007 a 2008 pro list Portland Tribune tvrdě popřeli obvinění s tím, že je zcela vymyšlené. List ale tehdy o případu neinformoval, protože žena odmítala zveřejnit svou identitu.

Nové obvinění policie odmítla

Portlandská policie uvedla, že žena se na ni znovu obrátila v lednu 2009 a zopakovala obvinění s tím, že byla „opakovaně terčem nevyžádaných sexuálních doteků“. Dodala, že stále uchovává oděv, který tehdy měla na sobě jako důkaz a nabídla ho detektivům, kteří ho odmítli převzít.

Policie v roce 2009 dospěla k závěru, že pro zahájení vyšetřování sexuálního obtěžování není dost důkazů. Ještě dodala, že obvykle neinformuje o vyšetřování sexuálně motivovaných trestných činů. Dlouho tak činila i v tomto případě, nakonec však učinila výjimku „kvůli tomu, že se případ týká vysoce postavené osobnosti a proto, že masérka o něm informovala tisk“.

Gore se rozcházi se ženou

Dvaašedesátiletý demokrat Gore sloužil jako viceprezident za éry prezidenta Billa Clintona. V úřadu byl osm let do roku 2001. O rok dříve neuspěl v prezidentských volbách, které vyhrál George Bush. V roce 2007 dostal spolu s Mezivládním panelem pro změny klimatu Nobelovu cenu za mír.

V roce 1970 si Al Gore vzal nyní jedenašedesátiletou Tipper, se kterou má čtyři děti. Začátkem června manželé oznámili, že se po 40 letech společného života rozcházejí. K rozchodu prý dospěli po vzájemném rozhodnutí, kterému předcházely dlouhé "úvahy a diskuse", napsala ČTK