Na Obamovu stranu se v pátek postavil černošský herec a rapper Will Smith. "Já a moje žena zcela podporujeme Baracka Obamu, se kterým jsem se už párkrát potkal, a doufáme, že ho budeme podporovat i jako prezidenta USA," řekl Smith při premiéře svého filmu Já, legenda. „Představuje perfektní volbu pro budoucnost Ameriky,“ dodal 39letý herec v Berlíně. Není jediným hercem, který se přihlásil k černošskému kandidátovi. Obamu podporuje také George Clooney a Oprah Winfreyová.

Profil Baracka Obamy

Podpora Napolitanové má pro Obamu značný praktický význam. Demokratka Napolitanová je jednou z mála žen v USA v guvernérské funkci a patří k nejvlivnějším političkám v Arizoně, tedy státě, kde v předcházejících prezidentských volbách pravidelně vítězili republikáni a tentokrát by ho mohli získat podle analytiků demokraté. Primárky se zde budou konat 5. února.

Napolitanová je guvernérkou již podruhé v řadě. Občas se o ní spekuluje jako o možné kandidátce na viceprezidenta nebo na ministerskou funkci v případné demokratické administrativě.

Obamu také podpořil Gary Hart, někdejší senátor z Colorada, který dvakrát neúspěšně kandidoval na prezidenta v 80. letech. Hart v té době patřil k nadějím Demokratické strany, než jeho ambice zlikvidovala nemanželská aféra.

Už dříve podpořil Obamu také John Kerry, který v roce 2004 neúspěšně bojoval o křeslo prezidenta s Georgem Bushem.