Šedesátiletý Richardson, jenž je guvernérem Nového Mexika, propadl nejen v New Hampshire, kde získal jen pět procent hlasů, ale i na předchozích volebních shromážděních Iowě, kde získal pouhá dvě procenta.

Bývalý ministr energetiky a velvyslanec USA v OSN za vlády prezidenta Billa Clintona jako jediný hispánec mezi kandidáty očekával silnou podporu od španělsky mluvícího obyvatelstva na jihozápadě Spojených států. Průzkumy ale ukazují, že vyjma domovského Nového Mexika nemá preference vyšší než deset procent. Oficiálně oznámí, že odstupuje z boje, během čtvrtka.

První boje demokratů o nominaci
První souboj o křeslo amerického prezidenta vyhráli Obama a Huckabee
Clintonová zůstává ve hře o Bílý dům, v New Hampshiru vyhrála

Je už třetím demokratem po senátorech Joevi Bidenovi a Christopheru Doddovi, který se vzdal kandidatury. Zatím není jasné, zda dá svým příznivcům doporučení, aby volili jiného kandidáta. Na hispánce se zaměřují i největší favorité demokratických primárek Hillary Clintonová a Barack Obama. Je však možné, že odstoupí i další, kongresman Dennis Kucinich už v Iowě nabádal voliče, aby případně dali hlas Obamovi.

O nominaci se nyní uchází pět demokratů - vedle Clintonové, Obamy a Kuciniche ještě bývalý senátor John Edwards a bývalý guvernér Aljašky Mike Gravel.

Ze sedmičlenného republikánského tábora od začátku nominačního procesu minulý čtvrtek žádný uchazeč neodstoupil.

Profily kandidátů
Barack Obama
Hillary Clintonová
Michael Huckabee
John McCain
Mitt Romney