Premiér podstoupil noční šestihodinovou operaci, po níž mu lékaři udělali CT vyšetření a opět ho odvezli na operační sál. Jeho stav je údajně kritický.

Izraelský rozhlas s odvoláním na nejmenovaný lékařský zdroj uvedl, že Šaronovy naděje na plné zotavení jsou nepatrné. I zaměstnanci Šaronova úřadu připouštějí, že teď doufají v zázrak, který by premiéra zachránil.     "Vypadá to velmi špatně. Nevím, jestli se zotaví," řekl nejmenovaný izraelský politik.

Premiérské pravomoce přešly na vicepremiéra Ehmuda Olmerta. Ten na čtvrtek svolal mimořádné jednání vlády.

Podle izraelské televize byl Šaron při kolapsu vědomí a hovořil s okolím. Po převozu do nemocnice se ale jeho stav výrazně zhoršil.

Šaron byl do jeruzalémské nemocnice Hadasa Ein Karem přepraven z rodinné farmy v Negevské poušti, kde se připravoval na operaci srdce, plánovanou právě na čtvrtek.

Druhý kolaps během tří týdnů

Šaron zkolaboval už v prosinci, v nemocnici tehdy strávil několik dní, cítil se ale dobře, z nemocnice pracoval a funkci nepředával. Příčinou kolapsu mohla tehdy podle lékařů být vrozená srdeční vada v podobě malé dírky. Právě tu se lékaři chystali odstranit.

Podobnou vadou trpí asi čtvrtina populace a je potřeba udělat tzv. angioplastiku. Doktoři navíc premiéra varovali před nadváhou. Politik váží 115 kilogramů.