Na údajná prohlášení o plánovaném atentátu na exprezidenta a další osoby upozornil americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) anonymní tip v listopadu 2017. Muž prostřednictvím svého obhájce obvinění popírá.

Devětašedesátiletý Hopkins byl zadržen v sobotu poté, co se v médiích objevilo video, na němž jsou členové jeho krajně pravicové militantní skupiny, jak zadržují více než 300 běženců, jenž překročili hranici Spojených států a Mexika. Skupina, která si říká United Constitutional Patriots (Spojení ústavní vlastenci), tvrdí, že tak pomáhali americké pohraniční stáži vypořádat se s nárůstem migrantů, kteří přicházejí do USA z Latinské Ameriky.

Podle prohlášení agenta FBI Davida Gabriela úřady obdržely v roce 2017 informace, že skupina se sídlem v domě Hopkinse má zhruba 20 členů, kteří jsou ozbrojeni mimo jiné i útočnými puškami AK-47. „Hopkins také prý prohlásil, že Spojení ústavní vlastenci trénují, aby zavraždili George Sorose, Hillary ClintonovouBaracka Obamu, protože tyto osoby ‚podporují (levicové radikály ze skupiny) Antifa‘“, dodal Gabriel.

Policie při následné domácí prohlídce zabavila devět střelných zbraní a munici, uvádí se v soudních dokumentech. Za jejich nepovolené držení ale úřady Hopkinse obvinily až nyní. Prokuratura svůj krok neodůvodnila.