Agentura AP napsala, že ve vládě budou nejbližší prezidentovi spojenci, kteří chtějí podpořit jeho návrh na ústavní změnu, jíž chce Erdogan rozšířit svoje pravomoci.

KOMENTÁŘ DNE:

Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>

 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

Yildirim nahradil premiéra Ahmeta Davutoglua, který odstoupil po neshodách s Erdoganem. Vládní Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) v neděli Yildirima zvolila novým předsedou, což Erdoganovu spojenci a bývalému ministrovi dopravy zajistilo funkci předsedy vlády.

Zůstal Agbal, vrací se Zeybekci

Podle Reuters si vládní funkce udrželo několik lidí, kteří i v minulém kabinetu odpovídali za ekonomické rezorty. Mezi pěti místopředsedy vlády zůstal Mehmet Şimşek, který má důvěru investorů. Ministrem financí zůstává Naci Agbal, na post ministra hospodářství se vrací Nihat Zeybekci, který tuto funkci zastával do loňského listopadu.

Diplomacii dál povede Mevlüt Çavuşoglu a novým ministrem pro styk s Evropskou unií se stal dosavadní mluvčí AKP Ömer Çelik.