Právě poléváním vodou chtějí celebrity zvýšit povědomí o této chorobě a přimět své fanoušky, aby finančně přispěli na výzkum ALS.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Na videozáznamu, který Bush zveřejnil na své facebookové stránce, mimo jiné říká: „Nemyslím si, že je důstojné pro prezidenta, aby se poléval ledovou vodou, tak vám jen napíšu šek.” Vtom do záběru vstoupí jeho manželka Laura a kbelík s vodou na něj vylije. „Ten šek je ode mě, já si nechci zničit účes,” říká s úsměvem.

Do kampaně se již zapojilo velké množství celebrit, které přispěly finančně a také zveřejnily své video, jak se polévají vodou.

Video

Herec Charlie Sheen přijal výzvu po svém.

Pravidlem vždy je, že každá osobnost nominuje někoho dalšího, kdo by měl výzvu přijmout a v kampani pokračovat. George W. Bush jako dalšího nominoval rovněž bývalého prezidenta Billa Clintona.

Ledovou sprchu již absolvoval například nejbohatší muž světa Bill Gates, fotbalista David Beckham či zpěvačka Lady Gaga.

Video

Do kampaně se zapojil i fotbalista David Beckham.

Amyotrofická laterální skleróza je neléčitelné degenerativní onemocnění nervového systému. Trpí jím například slavný britský astrofyzik a matematik Stephen Hawking.