Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Většina pražských školek bude na konci roku zavřená

Mateřské školy v Praze zůstanou v prosinci mezi svátky většinou zavřené, podle ředitelů školek rodiče nemají o vánoční provoz zájem. Alespoň jedna mateřská škola bude fungovat třeba v Praze 12 nebo Řepích. Některé školky v novém roce otevřou 2. ledna, další zahájí provoz stejně jako základní školy až 6. ledna.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Většina pražských školek bude na konci roku zavřená

Jak zjistila v anketě mezi pražskými radnicemi ČTK, v provozu na konci roku nebude například žádná školka v Praze 2.

„Praxe z předchozích let ukázala, že vánoční provoz nebyl rodiči téměř vůbec využíván, proto mateřské školy zřizované naší městskou částí zůstanou během vánočních svátků, stejně jako ZŠ, uzavřeny a své brány otevřou 6. ledna 2020. Tento čas využívají školská zařízení již tradičně k běžné údržbě a drobnějším opravám, které nelze během provozu realizovat,” uvedla mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

Praha 6: Přizpůsobit provoz průzkumu mezi rodiči

Zavřené zůstanou od 23. prosince do 3. ledna také mateřské školy v Praze 4 a Praze 14.

Školky v Praze 6 si podle mluvčího městské části Ondřeje Šrámka dělaly průzkum mezi rodiči o zájmu na umístění dětí na konci roku. Následně mu přizpůsobily provoz. Všechny mateřské školy budou zavřené od 23. prosince do 1. ledna. Některé otevřou 2. ledna, ale většina jich začne fungovat až 6. ledna.

V Praze 8 školky přeruší provoz od 23. prosince a otevřou 2. ledna, jak sdělil mluvčí radnice Martin Šalek. Také v Praze 12 začnou všechny mateřské školy fungovat od 2. ledna.

O vánočních prázdninách bude navíc fungovat mateřská škola Angelka. Rodiče, kteří chtějí dát dítě po Vánocích do školky, se museli přihlásit v pondělí 25. listopadu. „Přihlásilo se nám osm dětí. Loni jich bylo pět,” řekla ředitelka MŠ Angelka Iva Cichoňová.

V Řepích zaplatit obědy

V městské části Řepy budou školky v provozu do 23. prosince. Přes vánoční prázdniny bude fungovat MŠ Bendova. Rodiče do ní musejí dítě přihlásit do 5. prosince a zároveň zaplatit obědy, napsala radnice na svém webu.

V hlavním městě je podle údajů ministerstva školství přes 400 mateřských škol. V loňském roce je navštěvovalo více než 43 tisíc dětí.

Může se hodit:
Termíny jarních prázdnin v roce 2020 ve všech regionech ČR: Jarní prázdniny 2020
Šest prodloužených víkendů: Jak vychází svátky v roce 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků