Hlídka městské policie vyjela na základě oznámení na linku 156 kolem jedné ranní do Kubelíkovy ulice v Praze 3. Hlášena byla bitka mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce nedocházelo. Starší z mužů sdělil, že sem s manželkou přijeli na žádost syna, který chtěl odvézt po rozchodu s jeho dívkou.

„Při rozhovoru staršího muže se strážníky, začal mladší velmi vulgárně nadávat svým rodičům, poté se rozběhl a udeřil matku pěstí do ramene. V dalším napadání mu hlídky zabránily použitím hmatů a chvatů, následně také nasazením pout. Na výzvu k prokázání totožnosti mladý muž reagoval velice vulgárními výrazy. Hlídka u jednatřicetiletého muže provedla také orientační test na přítomnost alkoholu, který prokázal pozitivní hodnotu přes 2,5 promile. Po celou dobu řešení dané situace muž vytrvale nadával jak rodičům, tak strážníkům,” informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. 

Mladý muž byl posléze převezen na protialkoholní záchytnou stanici specializovanou hlídkou městské policie, jeho přestupky se bude zabývat správní orgán.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.