Hlavní obsah
Tygr ussurijský je symbolem hodonínské zoo. Foto: Zdeněk Šmýd

Zoo Hodonín měla opět rekordní návštěvnost

Zoo Hodonín patří mezi vůbec nejmenší zoologické zahrady v České republice. Vloni ji navštívilo téměř 200 tisíc lidí, čímž si opět překonala vlastní rekord.

Tygr ussurijský je symbolem hodonínské zoo. Foto: Zdeněk Šmýd
Zoo Hodonín měla opět rekordní návštěvnost

Češi milují zoologické zahrady. Vždyť mezi dvaceti nejnavštěvovanějšími cíli celé republiky je jich hned pět. Zájem je o ty nejznámější, ale i o ty nejmenší, jako je Zoo Hodonín. Ta zaznamenala vloni svou rekordní návštěvnost. Bránu zoo překročilo 195 403 osob, přičemž předchozí rekord byl z roku 2018 (172 140 návštěvníků).

„Rok 2019 pro nás představoval obrovské návštěvnické číslo, které málem dosáhlo na hranici 200 tisíc, opravdu nám scházelo jenom málo,“ líčí svou radost ředitel Zoo Hodonín Martin Krug a dodává, že hodonínská zahrada se stala nejúspěšnější zoologickou zahradou v České republice co do počtu nárůstu návštěvníků, a to o celých 12,7 procenta.

„Je to obrovská výzva do budoucna, ale i potvrzení toho, že hodonínská zoo je stále více populární v oblasti cestovního ruchu Jihomoravského kraje,“ doplnil Krug.

Velkým lákadlem pro návštěvníky byla v uplynulém roce především dvě mláďata lva jihoafrického, která se narodila na sklonku roku 2018.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků