Hlavní obsah
Zámek Valdštejnů v Litvínově prošel po letech chátrání rozsáhlou proměnou. V současnosti ve svých prostorách nabízí pestrou škálu společenských akcí. Foto: archiv města Litvínov

Zámek Valdštejnů v Litvínově prožívá Vánoce po celý rok

Vánoce po celý rok můžete prožít na zámku Valdštejnů v Litvínově. Tedy alespoň v rámci stejnojmenné výstavy, jejíž vernisáž proběhne 27. listopadu od 17 hodin ve Velkém sále zámku.

Zámek Valdštejnů v Litvínově prošel po letech chátrání rozsáhlou proměnou. V současnosti ve svých prostorách nabízí pestrou škálu společenských akcí. Foto: archiv města Litvínov
Zámek Valdštejnů v Litvínově prožívá Vánoce po celý rok

Pokud hledáte inspiraci pro vánoční výzdobu na letošní rok, určitě zavítejte na výstavu Vánoce po celý rok, která se již po několikáté koná v litvínovském zámku Valdštejnů. Vedle tradičně ozdobených stromečků uvidíte i řadu netradičních a originálních variací. 

K vidění jsou ozdoby paličkované, porcelánové, látkové, papírové nebo z různých součástek. Samozřejmě zde najdete i tradiční perníčky, vyšívané ozdoby, foukané sklo, korálky, ale i kreslený humor.

Výstava potrvá od 28. listopadu 2018 do 24. listopadu 2019 a můžete ji navštívit v otevíracích hodinách zámku. Pokud jste již v minulosti výstavu zhlédli, nemusíte mít obavu, že uvidíte stejné výtvory. Každý rok se ozdoby mění, takže je stále co obdivovat. 

Výstava Vánoce po celý rok je jen jednou z mnoha společenských akcí pořádaných zámkem Valdštejnů v Litvínově. Zámek po dlouhá léta chátral. Změna přišla až v roce 1995. Za dnešní podobu zámek vděčí kompletní rekonstrukci ukončené na sklonku roku 2014. 

Zámek dostal novou fasádu, okna, dveře a podlahy. Restaurátoři opravili kování a kamenné portály a ostění. Vznikla také plošina pro vozíčkáře. Obrovskou proměnou prošla největší místnost v zámku, která byla v minulosti přepažena na byty. Bylo vybouráno vložené patro a příčky a byly restaurovány malby.

Díky rozsáhlé rekonstrukci se zámek mohl zapojit do národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, která již 10. rokem prezentuje pozitivní proměny krajiny i staveb z celé naší republiky. Zámek také můžete podpořit v hlasování o nejlepší proměnu daného ročníku.

Informace o výstavě i soutěži najdete na internetových stránkách cestamipromen.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků