Hlavní obsah
Práce na sedmém žákovském voze Škoda se zase rozjíždí. Foto: Magistrát města Mladá Boleslav

Žáci a jejich pedagogové se vrací k práci na žákovském voze Škoda

Jednatřicet žáků Středního odborného učiliště Škoda Auto už opět pracuje na sedmém žákovském voze. V polovině března byl vedle výroby ve společnosti Škoda Auto a vzdělávacích akcí Škoda Akademie pozastaven i tento projekt, aby se zabránilo dalšímu šíření pandemie covid-19.

Práce na sedmém žákovském voze Škoda se zase rozjíždí. Foto: Magistrát města Mladá Boleslav
Žáci a jejich pedagogové se vrací k práci na žákovském voze Škoda

Nyní, po zhruba dvouměsíční přestávce, se mohou žáci a jejich pedagogové alespoň částečně – ve formě teoretické výuky a videokonferencí – vrátit ke své práci na voze Škoda Scala v karosářské verzi spider.

Během finální fáze stavby vozu bude pro tým projektu žákovského vozu platit mimořádně rozsáhlý soubor hygienických a bezpečnostních opatření. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19, platným v celé České republice, bude praktická výuka ve školách a dalších vzdělávacích institucích pokračovat až od 1. června.

O tom, kdy proběhne prezentace sedmého žákovského vozu, původně plánovaná na červen, ještě nebylo rozhodnuto.

Alois Kauer, od února 2020 nový vedoucí Škoda Akademie, uvedl: „Koordinované utlumení všech aktivit ve Středním odborném učilišti Škoda Auto a zejména projektu žákovského vozu kvůli pandemii covid-19 bylo pro nás pro všechny velkou výzvou. V minulých týdnech jsme v rámci kolegia společně vytvořili potřebné předpoklady pro to, aby žáci mohli práci na projektu žákovského vozu 2020 alespoň částečně obnovit. Jejich motivace k tomu, aby i v letošním roce představili jedinečný koncept, navzdory vynucené přestávce neutrpěla, a to i přesto, že se blíží závěrečné zkoušky, které časový tlak ještě stupňují. Aktuální vývoj v souvislosti s pandemií dává naději, že žáci budou moci od června přejít do finální fáze stavby vozu, což nás velice těší.“

Od podzimu 2019 pracuje 26 žáků a 5 žákyň Středního odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi na jejich voze snů. Za základ sedmého konceptu žákovského vozu Škoda poprvé poslouží kompaktní model Škoda Scala, který žáci promění ve spider.

Všech pracovních kroků, od prvních návrhů přes kompletní konstrukci až po vlastnoruční stavbu unikátu, se ujali sami žáci pod vedením vyučujících. Podporují je zkušení pracovníci společnosti Škoda Auto z oblastí technického vývoje, designu a výroby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků