Hlavní obsah
Richard Scheufler se synem Richardem Scheuflerem ml. Foto: archiv Richarda Scheuflera

V Ústí nad Labem vystoupí v prosinci baskytarová legenda Richard Scheufler se synem

Rodák z Ústí nad Labem Richard Scheufler si se svým synem Richardem Scheuflerem ml. připravili pro domácí publikum jedinečné dvouhodinové koncertní spojení. Chybět ale nebudou další zajímaví hosté. Koncert se uskuteční 21. prosince v ústeckém Národním domě.

Richard Scheufler se synem Richardem Scheuflerem ml. Foto: archiv Richarda Scheuflera
V Ústí nad Labem vystoupí v prosinci baskytarová legenda Richard Scheufler se synem

Baskytarový mág Richard Scheufler a jeho syn Richard Scheufler ml. se vracejí do Ústí nad Labem s exkluzivní show, ve které spojí hned několik programů najednou. Společně vystupují jako 2RS (dříve The Scheufler Project) s programem Drums And Bass Explosive. Na jedinečném ústeckém koncertě však zajde slavné duo otce a syna ještě dál. "Pozval jsem si spoustu zajímavých hostů, jejichž jména budu postupně odtajňovat, a nabídneme tak pestrý koncertní mix, který přesně popíše moji celoživotní tvrobu," prozradil Richard Scheufler starší. Jeho tvorba představuje syntézu vícerých hudebních žánrů od funku přes pop, rock, moderní jazz, hardcore až po fúzi s klasickou hudbou.

Od roku 1986 vystupoval Richard Scheufler st. (1964) po boku kapel jako Natural, Buran Prášil, Prototyp Dalibora Jandy nebo King Size. Zárověň hostoval na albech nebo koncertech např. Karla Gotta, Lucie Bílé nebo Lenky Filipové. Ve spolupráci s Láďou Křížkem získal za producentskou a aranžérskou práci při tvorbě popového alba kapely Damiens "Nechci zůstat sám" ocenění Zlatá deska. Na podzim roku 2006 se stal členem kapely Pražský Výběr 2 a v roce 2011 zaujal místo baskytaristy v kapele Krucipüsk. V současné době je členem souboru Rock Opera Praha a spolupracuje např. s Václavem Noidem Bártou, vystupuje se sólovým projektem "One Man Show", se synem Richardem jakou duo 2RS a se zpěvačkou Innou Zůnovou v kapele The Funkrents. Richard má však slibně rozjetou kariéru také v zahraničí, kde například spolupracoval s Nana Tsiboem, perkusionistou Robbieho Williamse.

Richard Scheufler mladší (1988) je multiinstrumentalista, sólový zpěvák, skladatel, aranžér, hudební producent a přední český bubeník a perkusionista. S otcem Richardem působil v kapele King Size, ve svých 12 letech se podílel na nahrávání alba kapely Damiens, absolvoval turné s Lenkou Filipovou a spolupracoval na otcově druhém albu "Between Us". V současné době působí jako bubeník v kapele Walda Gang, Balage Band a v souboru Rock Opera Praha.

Jedním ze speciálních hostů bude zpěvačka Inna Zůnová, která s Richardem Scheuflerem st. působí v kapele The Funkrents, jež propojuje prvky funku, popu, soulu, jazzu i rocku. Inna vyniká hlasem světového formátu a disponuje širokou škálou hlasového rejstříku od jemného zabarvení až po chraplák.

Další hosty tohoto jedinečného koncertu bude Richard Scheufler postupně odtajňovat na svém oficiálním profilu na facebooku:
https://www.facebook.com/RichardScheufler.BassVocal/.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketlive za 200,- Kč, na místě pak o 40,- Kč podraží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků