Hlavní obsah
Den otevřených dveří na SŠZP Klatovy Foto: ilustrační foto z archivu SŠZP Klatovy

Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy ožije Dnem otevřených dveří

Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy zve všechny žáky základních škol, jejich rodiče, absolventy, přátele školy a širokou veřejnost na Den otevřených dveří SŠZP. Zájemci si v pátek 22. listopadu od 8 do 16 hodin mohou prohlédnout areál školy (Národních mučedníků 141 a Šmeralova 197).

Den otevřených dveří na SŠZP Klatovy Foto: ilustrační foto z archivu SŠZP Klatovy
Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy ožije Dnem otevřených dveří

„V tento den mohou přijít žáci základních škol, jejich rodiče, naši absolventi, přátelé školy a široká veřejnost a prohlédnut si nejen prostory školy, zázemí pro studijní, učební a nástavbové obory, ale i řemeslné výrobky našich cukrářů a pekařů, zahradníků, odborné dovednosti farmářů, řezníků, kuchařů-číšníků, gastronomů. V rámci dne otevřených dveří budou žáci oboru agropodnikání, informatika a ekonomika v podnikání, veřejnosprávní činnost a ekologie a životní prostředí předvádět své odborné dovednosti.

V rámci tohoto dne bude prezentována i spolupráce se společností Úhlava, o. p. s., kde budou k vidění různé zemědělské ukázky a hry,” informoval ředitel SŠZP Klatovy Ing. Vladislav Smolík.

Jistě zajímavá bude prohlídka nově vybudovaných laboratoří pro výuku odborných zemědělských předmětů, dále pak srubu pro hospodářská zvířata a handicapovanou zvěř nebo ekologické školní zahrady. Návštěvníci dne budou seznamováni s širokým spektrem dobrovolnických aktivit školy. Chybět nebude ani ochutnávka regionálních potravin. Na nádvoří školy bude k vidění nejen nejmodernější zemědělská technika, ale i historické stroje.

„Dny otevřených dveří jsou dlouhodobou tradicí. Myslím, že existují již od samého založení školy. Snažíme se tak do školy přitáhnout širokou veřejnost. Prezentujeme veškeré aktivity, které na naší škole děláme. Jsme rádi, že každý rok k nám na den otevřených dveří zavítá minimálně 500 osob.

Den otevřených dveří připravujeme přibližně od září ideově, dáváme dohromady náměty. Během října a začátkem listopadu přípravu finalizujeme, abychom měli vše včas hotové. Akci pořádáme vždy koncem listopadu nebo začátkem prosince. Dbáme na to, aby se všechno zvládlo, abychom přizvali zajímavé hosty, abychom dali veřejnosti najevo, že o ni stojíme, aby k nám do školy lidé přišli. Den otevřených dveří máme koncipovaný jako projektový den, to znamená, že do všech aktivit, které prezentujeme, začleňujeme žáky s jejich dovednostmi a vědomostmi, aby budoucím žákům reálně ukázali, jak se tady vyučuje. Takže část žáků se učí, část žáků dělá různé „předváděčky", prezentace, dovednosti, provádí po škole a škola zkrátka žije," popsal Vladislav Smolík.

„Na den otevřených dveří zveme především rodiče a žáky základních škol, kteří jsou pro nás stěžejní. Velmi rád vždy zvu i bývalé absolventy školy, rádi se k nám vracejí. Dále pak širokou veřejnost a také přátele školy, se kterými spolupracujeme. A co pro mne osobně tato akce znamená? Doufám, že nejenom pro mne, ale pro všechny zaměstnance je to svátek. Je to spousta starostí, ale je to také slavnostní den, kdy se můžeme „pochlubit" s tím, co se tady za ten rok zase vylepšilo,” dodal Vladislav Smolík.

Střední škola zemědělská a potravinářská v Klatovech vzdělává již 147. rokem v zemědělství, potravinářství a také v gastronomii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků